Sand Dollar Competition Schedule 

Sand Dollar Meet Schedule
Location: ESPN Wide World of Sports Complex; 700 S. Victory Way, Kissimmee, FL 34747
Heads up - there are 6 different gyms:
Gyms A, B & D are in the Advent Health Arena
Gyms E, F, G are in the Visa Center
 
Friday 1/20/23
Gym A - Session 3: Level 10
3:00pm Warm-Up  / 6:30pm Awards 
Ava Hooten

Gym G - Session 2: Xcel Gold
11:30am Warm-Up  / 3:00pm Awards 
Maggie Thole

Saturday 1/21/23
Gym B - Session 5: Level 9
8:00am Warm-Up / 11:30am Awards 
Jillian Adam
Presley Sonnenberg
Jade Troxel

Gym G - Session 6: Level 4
11:30 Warm-Up / 3:00pm Awards
Sophia Oman
Elise Nelson
 
Gym E - Session 11: Xcel Silver
7:30pm Warm-Up / 9:45pm Awards
 Reagan Cantwell
Quinnleigh Guthrie
Mallory Martinez
Rebecca Nelson
Addison Schulenburg
Alaina Ward

Sunday 1/22
Gym B - Session 10: Xcel Platinum
11:15am Warm-Up / 2:45pm Awards 
Emma Harem 
Sommer Wollman

Gym A - Session 10: Xcel Diamond
11:30am Warm-Up / 3:00pm Awards
Peyton Bricco
Aubri Imhoff
Jewel Kleinsasser
Montgomrie Kovach

Gym F - Session 11: Level 7
3:00pm Warm-Up / 6:00pm Awards
Charlee Busser
Paisley Egge
Skylar Fisk
Madelyn Klein
Gabriella Sonnenberg
McKenna Weiss
 
 
(ALL SPECTATOR TICKETS MUST BE PURCHASED PRIOR TO ARRIVING AT THE GATE.  THERE WILL BE NO TICKET SALES ON-SITE.) LINK HERE!
Admission Tickets:
Adults - $34.50 for a one day pass; $54.50 weekend pass.
Children (ages 3-9) - $20.50 for a one day pass; $33.00 weekend pass.



Meet Info here: https://www.orlandometrogyms.com/hosted-meets/

Altius Pink Meet 2023 Schedule

PDF

Milwaukee Motorcycle Classic 2023 (formerly Harley Invite)

MWT Harley Invite Feb 17-19, 2023
Wisconsin Center, Downtown Milwaukee 400 W Wisconsin Ave, Milwaukee, WI 53203
Meet/Hotel Info: https://high5meets.com/harley/
 
Friday, February, 17, 2023
Session: G01 Xcel Diamond (5)
Warm-up: 8:30am / Awards: 11:00am
Maggie Ring
Cayley Carter
Montgomrie Kovach
Peyton Bricco
Alyssa Schoepp
 
Session: O02 Level 7 (4)
Warm-up: 11:45am / Awards: 2:15pm
Madelyn Klein
Skylar Fisk
McKenna Weiss
Gabriella Sonnenberg
 
Session: G03 Xcel Platinum (3)
Warm-up: 3:00pm / Awards: 5:30pm
Loralee Olson
Bridget McCormick
Ava Winkers
 
Saturday, February 18, 2023
Session: G05 Xcel Gold (2)
Warm-up: 8:00am / Awards: 10:30am
Maggie Thole
Braelyn Schneider
 
Session: O07 Level 9 (3)
Warm-up: 2:30pm / Awards: 5:15pm
Jillian Adam
Jade Troxel
Presley Sonnenberg
 
Session: O02 Level 8/10 (3)
Warm-up: 5:45pm / Awards: 8:45pm
Ava Hooten
Aurelia Berns
Maddy Tague
 
Sunday, February 19, 2023
Session: G10 Xcel Silver (8)
Warm-up: 11:15am / Awards: 1:30pm
Alaina Ward
Ella Templin
Quinnleigh Guthrie
addison Schulenburg
Jesalyn Wollin
Kalyn Norling
Mercedes Holmes
Rya Lemke

Dairy Aire Meet Schedule 2023

Location: Monona Terrace Community & Convention Center at 1 John Nolen Dr Madison, WI
Saturday, February 25, 2023
Session B1: Xcel Gold Jr(2) Coach Nichelle
8:00am Warm-Up / 11:30am Awards
Braelyn Schneider
Maggie Thole

Session R2: Level 4 (5) Coach Danielle
9:30am Warm-Up / 12:25pm Awards
London Burns
Sofia Miligi
Elise Nelson
Sophia Oman
Teagan Quinn

Session B3: Xcel Platinum Jr-Sr B (8) Coach Danielle
3:05pm Warm-Up / 5:35pm Awards
Abigail Droessler
Bridget McCormick
Loralee Olson
Ezmae Sandberg
Adeline Stader
Aubrie Stader
Ava Winkers
Aspen Young


Session R4: Level 9/10 (4) Coach Danielle
4:25pm Warm-Up / 7:30pm Awards
Jillian Adam
Presley Sonnenberg
Jade Troxel
Ava Hooten


Session B4: Xcel Platinum Sr C - Xcel Diamond (10 - 2 groups)
Coaches Nichelle / Carly
5:45pm Warm-Up / 8:20pm Awards
Sommer Wollman
Peyton Bricco
Cayley Carter
Aubri Imhoff
Jewel Kleinsasser
Montgomrie Kovach
Danica Pauls
Maggie Ring
Alyssa Schoepp
Peyton Sprosty


Sunday, February 26, 2023
Session B5: Xcel Silver Child A-D (10) 
Coaches Nichelle & Danielle
8:00am Warm-Up / 10:25am Awards
Quinnleigh Guthrie
Aurora Hoffman
Ella Jackson
Marlee Jerdee
Rylin Komatz
Rya Lemke
Ellie Phillips
Aubrey Reuter
Addison Schulenburg
Kaycin Spurley


Session B6:  Xcel Silver Child E-Jr C (13-2groups) 
Coaches Nichelle & Carly
10:35am Warm-Up / 1:10pm Awards 
Gabriella Bendorf
Alexa Campbell
Lily Griswold
Sophia Harrison
Elouise Igou
Mallory Martinez
Peyton McCorkle
Londyn Mumm
Rebecca Nelson
Sophia Read
Ayla Stika
Ella Templin
Alaina Ward


Session R6: Level 7 (5) Coach Danielle
11:45am Warm-Up / 2:50pm Awards
Charlee Busser
Skylar Fisk
Madelyn Klein
Gabriella Sonnenberg
McKenna Weiss


Session B7: Xcel Silver Jr D-Sr B (8-2 groups) 
Coaches Nichelle & Carly
1:20pm Warm-Up / 4:10pm Awards
Aubrey Edge
Shay Entwisle
Peyton Foutch
Mercedes Holmes
Iliana Naquayouma
Mackenzie Strong
Grace Swatek
Kylie Weier


Session R7: Xcel Bronze Jr (14-2 groups) Coaches Danielle Carly
3:00pm Warm-Up / 4:45pm Awards
Kensleigh Colstad
Anastasia Cook
Kalea Harris
Paisley Holmes
Danica Lee
Leyton Mumm
Lauren Schulenburg
Makenzie Schulte
Cadence Schwartz
Allie Simpson
Brynnlee Spurley
Adalyn Swed
Natalie Weitzel
Ellie Wertz


Session B8: Xcel Silver Sr C-E (6) 
Coach Nichelle
4:20pm  Warm-Up / 6:50pm Awards
Autumn Knuth
Riley McLaughlin
Kalyn Norling
McKenna Quinn
Evie Thornsberry
Abigail Wirtz


Session R8: Xcel Bronze Sr (11) Coaches Danielle Carly
4:45pm Warm-Up / 6:30pm Awards
Elliy Mae Feller
Gracie Hoover
Karsen Kieckhefer
Grace McKinney
Alena Niemec
Paige Prew
Alliegh Rowe
Hattie Theobald
Alyssa Wirtz
Stella Wuerger
Isabelle Young

2022-23 TNT Team Competition Schedule

PDF
UPDATED 10/6/22

WI Dells Meet Infohttps://high5meets.com/mwt-dells-invite/ 
You can also find the host hotel info & booking link there!

Sand Dollar Meet Info:
https://ego-boosters.org/sand-dollar
You can also find the host hotel info & attraction/amusement park ticket discounts there!

Harley Meet Info: 
https://high5meets.com/harley/
You can also find the host hotel info here.
 

Download "TNT TEAM COMPETITION SCHEDULE 2022-23.pdf"

2022-23 TNT Xcel Team Info

PDF